NASZA HISTORIA

Przedszkole istnieje od 1982 roku. Przez 32 lata, mieściło się w parterowym, drewnianym budynku, w którym pod koniec jego funkcjonowania panowały bardzo trudne warunki zarówno dla dzieci jak i personelu. W 2013 r. podjęto decyzję o budowie nowego budynku przedszkola.

W lutym 2015 roku, po wielu latach oczekiwań,  oddano do użytku pierwszy etap  nowego budynku przedszkola – 6 sal przedszkolnych dla 150 dzieci, pomieszczenia obsługi i administracji i tymczasową kuchnię. W drugim etapie budowy, oddanym do użytku od września 2016 roku, powstały 2 dodatkowe oddziały dla dzieci, kuchnia, sala do zabaw
i zajęć ruchowych,  oraz ogród przedszkolny z nowoczesnym sprzętem do zabaw
i ćwiczeń na świeżym powietrzu. Od września 2017r. decyzją Burmistrza Miasta Sulejówek na dodatkową salę dla dzieci zaadoptowano salę do zabaw i zajęć ruchowych. Od tego też czasu nasze przedszkole jest IX –oddziałowe, zdolne zapewnić opiekę 225 dzieciom.

Oprócz tych pomieszczeń w budynku przedszkola znajduje się również miejsce na pokój metodyczny dla nauczycieli, magazyn strojów i dekoracji, wyposażony gabinet do integracji sensorycznej, salkę wyposażoną w tablicę multimedialną, gabinet logopedyczny, gabinet dyrektora, gabinet wicedyrektora, pokój księgowej i referenta, pokój intendentki.

Przedszkole otrzymało pieniądze na wyposażenie sal w nowe meble i sprzęty dla dzieci.

Dzięki środkom zainwestowanym przez gminę najmłodsi mieszkańcy Sulejówka otrzymali szansę zabawy i nauki w nowoczesnym, „skrojonym na miarę” XXI wieku budynku.